לייב תזונה – איך לסדר נכון את היום

1. ארוחת בוקר:
ארוחת הבוקר פותחת את היום שלנו והיא תחליט איך יומנו ייראה. באנגלית משמעות המלה Breakfast היא הפסקת הצום של הלילה. ארוחת הבוקר מורידה את רמות הסטרס שאליהן הגוף נכנס כתוצאה מצום, גורמת לריכוז שלנו לעלות ומשפרת את הרגלי האכילה שלנו במהלך היום. כשאנחנו צורכות את רוב הקלוריות שלנו בחלק הראשון של היום, אנחנו נוריד את הצריכה הקלורית לקראת ערב וזאת בגלל שריכזנו לגוף את הקלוריות שלהן היה זקוק בזמן שהיה זקוק להן.

2. שילוב פעילות גופנית בכל יום:
פעילות גופנית יזומה- חדר כושר, אימונור, אימונים שנקבעים מראש. מעבר לכך, יש גם כושר לא יזום, כמו צעידה ברגל במקום לחנות קרוב או עלייה במדרגות במקום מעלית. ספורט לא יזום מחזיק לנו את רוב ימות השבוע. אם נשלב שלושה אימונים בשבוע, זה ייצא בערך 3 שעות בשבוע שזה נהדר! אבל ספורט לא יזום יכול לתפוס הרבה יותר שעות במהלך השבוע ויש לזה משמעות גדולה מאד. גוף יושבני הוא גוף חולה. לעומת זאת, גוף שאנחנו מתחזקות באופן קבוע הוא גוף שיהיה במצב הרבה יותר טוב ככל שאנחנו מתבגרות. לכן מאד חשוב להיות בתנועה כל הזמן!

3. ארוחות עיקריות:
עלינו לאכול את הארוחות העיקריות בשעות הערות שלנו. ארוחת הצהריים צריכה להכיל את כל אבות המזון- פחמימות, שומנים וחלבונים. לא כדאי להוריד פחמימות מארוחת הצהריים. זוהי ארוחה חשובה מאד שכדאי לאכול עד השעה 15:00. אם זו תהיה ארוחה חמה, היא תשביע אותנו לטווח ארוך יותר. מחקרים מראים שנשים שאכלו ארוחת צהריים חמה עד השעה 15:00, הצליחו להקפיד על סדר היום שלהן והן היו שבעות יותר בשעות הערב והצליחו יותר לבחור נכון. לפיכך, עדיף לא לאכול סלט בצהריים (אוכל קר), אלא אם כן מוסיפים מנה חמה. זה נכון במיוחד בעונה זו שהחורף בפתח.
ארוחת הערב צריכה להיות דלה, כי ברגע שצרכנו את רוב הקלוריות בשעות הערות שלנו, אנחנו מגיעות לערב שבעות. נשים שמגיעות מורעבות לארוחת הערב, כנראה שלא אכלו נכון במהלך היום, לא אכלו את מה שהיו צריכות בשעות הנכונות. עדיף להפסיק לאכול 2-3 שעות לפני השינה מאחר שעיכול המזון בגוף דורש הרבה אנרגיה ואילו שינה דורשת שקט מהגוף. לכן אכילה בסמוך לשעת השינה עלולה לפגוע באיכות השינה.

4. ארוחות ביניים:
ארוחת הביניים תפקידה לדחות את הרעב לארוחות המרכזיות. ארוחת ביניים איננה ממש משביעה, אלא מפחיתה את רמת הרעב עד הארוחה הבאה. אם אנחנו רעבות, אנחנו יכולות לאכול ארוחת ביניים אך אם איננו רעבות, אנחנו לא חייבות לאכול את ארוחת הביניים.

5. לכו לישון באותו היום- תהיו סינדרלה!
שינה היא אחד הדברים החשובים ביותר לתהליך הירידה במשקל. שינה מפחיתה את רמות הסטרס, מורידה את השומן הבטני ועוד. כדאי ללכת לישון לפני חצות. מחקרים מראים שמחזורי השינה נפגעים אצל אנשים שהולכים לישון אחרי 1 בלילה. הם קמים יותר עייפים וכד׳. איך נדע אם ישנו את מספר השעות המתאים לנו? המדד הוא אם אנחנו קמות רעננות או עייפות.

נגישות